Chránená dielňa - náhradné plnenie

Chránená dielňa a chránené pracovisko sú pracoviská zriadené právnickou alebo fyzickou osobou, v ktorých sú zamestnaní občania so zdravotným postihnutím, ktorí nie sú schopní nájsť si zamestnanie na otvorenom trhu práce. Medzi chránené dielne patria takisto aj pracoviská, na ktorých sa občania so zdravotným postihnutím zaškoľujú alebo pripravujú na prácu, a na ktorých sú pracovné podmienky prispôsobené ich zdravotnému postihnutiu.

Spoločnosť, ktorá zamestnáva najmenej 20 zamestnancov, je podľa Zákona č. 5/2004 o službách zamestnanosti povinná zamestnávať 3,2% zdravotne postihnutých občanov.

Ak tak spoločnosť neurobí, musí za každého takéhoto chýbajúceho zamestnanca zaplatiť odvody štátu, za neplnenie si povinného podielu zamestnávania občanov so zdravotným postihnutím.

Druhou možnosťou je využiť náhradné plnenie a zadať zákazku alebo odobrať výrobky a služby chránenej dielne, ktorá zamestnáva ľudí so zdravotným postihnutím. Naša spoločnosť nie je ľahostajná ani k zdravotne znevýhodneným spoluobčanom, a preto aj takouto formou prejavujeme snahu podporiť takýchto pracovníkov v chránenej dielni. Pridajte sa k nám a namiesto zaplatenia pokuty si u nás objednajte službu, ktorú potrebujete a my Vám pomôžeme pri vybavovaní náhradného plnenia a nebudete musieť platiť pokutu štátu. Čo na to poviete, skvelý obchod?

Oplatí sa to?

Neplaťte pokutu štátu radšej týmito finančnými prostriedkami podporte zdravotne znevýhodnených a ušetrite stovky eur ročne.

Aké plynú výhody z nezaplatenia pokuty štátu?

Podporíte zdravotne znevýhodnených občanov

Dáte nám prácu a my Vám dokážeme, že na to máme.

Splníte zákonnú podmienku

Zákon č.5/2004 o službách zamestnanosti , každá spoločnosť, ktorá zamestnáva najmenej 20 zamestnancov je POVINNÁ zamestnať 3,2% ZŤP zamestnanca.

Ušetríte

Vedeli ste, že pri využití náhradného plnenia môžete ušetriť ročne VIAC AKO 100€ za jedného ZŤP zamestnanca ako pokuta od štátu?

Mám záujem